National Team Riders

ARGENTINA

Bautista Saubidet Birkner

ARG-401

Fernando Barzizza

ARG-52

Jorge (Hormiga) Marc

Naldi Sagripanti

ARG-360

AUSTRALIA

Anthony Hamood

AUS 915

Chris Hale

AUS 123

Dean Ryles

AUS 563

Evan Hawkey

AUS 209

Fletcher Husband

AUS 023

Matt Ruthvan

AUS-1102

Reg Van Der Sluys

AUS-531

Rick Murray

AUS 4

Sam Parker

AUS 3

Tim Clarke

AUSTRIA

Alexander Seyss

AUT 61

Andy Tezzele

AUT-2

Arnold Digruber

AUT 17

Chris Jung

AUT-8

Dorian Konrad

AUT-6

Markus Tauber

AUT-143

Michael Graupp

AUT

Paul Simmerl

Philipp Jung

AUT-89

Stefan Lasser

BELGIUM

Young Gun: Thomas Broucke

BEL-39

Gino van Mieghem

Johan Broucke

BEL 40

Kenny Janssen

Tom de Pauw

Vincent Valkenaers

BEL-62

BRAZIL

Carlos Alberto Isaac

BRA-768

CANARY ISLANDS

Daniel Álvarez

Edu Díaz

CHILE

Cesar Zavala

CHI-1

Eduardo Herman

CHI-2

Enrique Letelier

CHI 36

Felipe Pizarro

CHI-15

Fulvio Sciaraffia

CHI 007

Pablo Pizarro

CHI-12

Vincenzo Sciaraffia

CHI 7

CROATIA

Hrvoje Čipčić

CRO-025

ESTONIA

Erno Kaasik

EST 2

Robert Koppel

EST 525

Tony Mõttus

EST-21

FINLAND

Anders Smeds

Matias Komokallio

Mikael Lindberg

GREECE

Dimitris Apalagakis

GRE-69

ICELAND

Valdimar Kristensson

ISRAEL

Saar Meents

Yoav Omer

ITALY

Alice Casula

ITA-207

Carlo Lignola

ITA 98

Christopher Frank

ITA-211

Dario Mocchi

ITA-8080

Giuseppe Cassone

Leonardo Vivaldi

ITA-81

Luigi Magnaguagno

ITA-71

Luis Marchegger

ITA 6

Michele Lollobattista

ITA-34

Salvatore Casula

ITA-24

Seba Vannini

ITA-292

Slijk Daniel

ITA-364

JAPAN

Atsushi Shimoyama

Makoto Tomizawa

JPN 11

Masataka Inoue

J 41

Naoto Shimabukuro

J 151

Yoshitaka Ikeda

J 73

Yuji Wakimoto

J 46

LITHUANIA

Arnis Mikelionis

Darius Mikelionis

NETHERLANDS

Hans Kreisel

NED-85

Hub Dekkers

NL

Jacques van der Hout

NED-35

Maarten van Ochten

H-73

Maarten Werff

Mauritz Franken

Max van der Storm

Patrick Kerkhof

H 50

Stefan Brouwers

NED 237

Theo Pauw

H-14

Wilko Dijkstra

NEW ZEALAND

Dan Thomas

NZL-237

Jack Holliday

NZL-91

NORWAY

Arjan Bolding

Bent Bakke

Christoffer Granli

Eric Ombler

Kjell Jakobsen

Terje Granli

PERU

Jano Ruiz de Somocurcio

PER-53

Josefina Roeder Mori

PER-10

Pepe Dávila

PER-78

RUSSIA

Dmitry Davydenko

Vladimir Yakovlev

RUS 99

SPAIN

Young Gun: Arnau Riera

CAT-426

Alex Lopez

Gorka Breton Copyduplo

Jordi Riera

CAT 68

Marius Sola

E 79

Max Dujat

Xavier Abat

SWEDEN

Johan Gellander

John Rambo Jacobsen

Markus Boman

Michael Lygner

SWITZERLAND

Andrea Colombo

SUI 236

Elia Colombo

SUI-63

Franziska Stauffacher

SUI 13

Matheo Colombo

SUI-163

Mirko Schuster

SUI-242

Nils Keusch

SUI-40

Richard Stauffacher

SUI 31

Thomi Keusch

SUI-15

UNITED KINGDOM

Andrew Heighton Jackson

Andy Bubble Chambers

K-540

Ben Page

Ian Richards

Jamie Howard

K-582

Jenna Gibson

Michael George

Scott Harrison

Tome Wells

Will Trossell

USA

Dave Kashy

VA 9

Keith McCulloch

Marion Lepert

USA 143

Seth Besse

Sofien Sehiri

Tony Parichkov

Young Guns

Cody Young